Gündem

KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ARALIKSIZ MESAİ

Fen İşleri Müdürlüğü’ne Bağlı Ekipler Kentin 12 Farklı Noktasında Çalışmalarını Sürdürüyor

Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin farklınoktalarında bakım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kuşadası’nıdaha modern bir görünüme kavuşturmak için 7/24 esasına göre mesai yapan ekipler,iş güvenliği ve sağlığı standartlarını da ihmal etmiyor.

KENTİN 8FARKLI MAHALLESİNDE EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA

Ekipler hafta boyunca Karaova, Soğucak, İkiçeşmelik, Yeniköy,Davutlar, Değirmendere, Yavansu ve Güzelçamlı mahalleleri olmak üzere 8 farklıyerde kilit parke taşı döşeme, asfalt ve yol tamiratı çalışması gerçekleştirdi.Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Nato evleri önünde ENERYA tarafındandoğalgaz döşenen 290 metrelik alanda üstyapıyı yenileme ve Arıtur Sitesi önündeyapılan Arnavut taşı döşeme işlemleri de sürüyor.

ÇALIŞMALARİŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI İLKELERİNE UYGUN İLERLİYOR

Kuşadası Belediyesi, kenti daha iyi bir hale getirmek için yoğunmesai yapan tüm birimlerin iş sağlığı ve güvenliğini de ihmal etmiyor. Fenİşleri Müdürlüğü, sahada görev yapan ekiplerinin çalışma alanlarına tenteleryerleştirilerek yüksek sıcaklık ve güneşin zararlı etkilerinden korunmasınısağlıyor.

ACİLMÜDAHALE EKİPLERİ HIZIR GİBİ YETİŞİYOR

Çalışmalar kapsamında Kuşadası Belediyesi Acil Müdahale ekipleride yoğun mesai harcayarak kent sakinleri ve yazlıkçılar tarafından GüvercinMasa’ya iletilen taleplerin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlıyor.Ekipler son olarak Önder Bıçakçı Caddesi’ndeki kaldırıma engelli rampası yaptı.Ayrıca Adalızade Mezarlığı kavşağındaki asfaltın üzerinde oluşan çukuru onardı.